Betlejemska nowina

"Betlejemska nowina" to projekt, który powstał w 2009 roku. Pomysłodawcą i autorem płyty jest Mirosław Kowalik - basista zespołu Raz Dwa Trzy i nasz przyjaciel. To on nas popchnął do działania. Śpiewaliśmy wtedy głównie repertuar żeglarski i chyba Mirkowi spodobało się jak to robimy, bo zaproponował nam wykonanie jego materiału. Graliśmy jeszcze we czterech: Darek, Grzesiek, Zbyszek i nasz przyjaciel Grzegorz Skrzypczak.

Do projektu zostali zaproszeni świetni muzycy: Lechosław Palczak - perkusja, Marcin Zaleś - gitara solowa, na basie zagrał sam Mirek Kowalik. Na trąbkach zagrał Eugeniu Didyk, instrumenty perkusyjne i saksofon - Eldis La Rosa. Gościnnie wystąpili: Adam Nowak, Jan Trebunia. W chórkach zaśpiewali gościnnie: Dominika Kowalik, Magdalena Prosuł, Katarzyna Staśkowiak, Zofia Nowak, Izabela Domańska - Kowalik, Paweł Kowalik(był obecny), Bartosz Prosuł, Michał Staśkowiak, Grzegorz Skrzypczak junior, Wacław Juszczyszyn.

Całość zarejestrował i zrealizował Wojciech Przybylski. Nagrań dokonano w studiu Karima Martusewicza i Wacława Juszczyszyna. Płyta została wydana przez wytwórnię 4ever MUSIC.